Resultat

Preliminär resultatlista Herr 10km

Placering

Nummer

Namn

Klubb/ort

Tid

1

40

Markus Gustafsson Tranemo IF Skidklubb

38,54

2

16

Andreas Lundblad OK Nackhe

39,08

3

78

Dan Winnberg IK Trenne Ullared

39,44

4

12

Isak Eriksson IK Dran

39,51

5

108

Jacob Vikström Falkenbergs OK

40,21

6

90

Daniel Frantzich Falkenberg Allstars

40,44

7

93

Mattias Fornell Falkenberg Allstars

41,11

8

24

Claes Widarsson LK Tuppgök

41,23

9

20

David Danker LK Tuppgök

41,53

10

157

Cai Vogl Umara Sportclub

42,56

11

85

Hampus Johansson Falkenberg

42,59

12

42

Niklas Grip SF Byggkonsult

43,18

13

64

Erik Diding Varbergs GIF Friidrott

43,40

14

54

Per Danker LK Tuppgök

43,50

15

163

Pontus Perge Falkenbergs Allstars

44,15

16

6

Anders Lundgren Fbg Training Academy

45,11

17

135

Mattias Johansson Falkenberg

45,42

18

142

Henrik Landh Burseryds IF

45,45

19

4

Erik Michaëlsson IK Dran

45,57

20

128

Björn Landqvist Åseda

46,03

21

82

Lennart Bengtsson Falkenbergs OK

46,08

22

47

Peter Emanuelsson SF Byggkonsult

46,12

23

125

Per Johansson Lätta steg Varberg

46,20

24

143

Robin Hansson Burseryds IF

46,24

25

95

Robert Svensson Team Outmeals

46,28

26

53

Jens Danker LK Tuppgök

46,30

27

137

Stefan Böregård Krogsereds IK

46,35

28

43

Magnus Johnsson SF Byggkonsult

46,36

29

26

Johan Andersson RUNFBG

46,55

30

154

Martin Svensson Varberg

46,56

31

124

Niklas Petersson Fröling Axa Sports Club

46,59

32

122

Patrik Josefsson SOK Knallen

47,12

33

31

Patrik Åström Halmstad OK

47,39

34

71

Ronnie Andersson Falkenbergs RR

47,41

35

97

Pontus Aronsson RUNFBG

47,50

36

152

Nick Andersson Falkenberg

47,58

37

126

Jens Svensson Team Triathlon o Multisport

48,12

38

27

Daniel Boman RUNFBG

48,21

39

15

Sven Arvidsson LK Tuppgök

48,39

40

151

Daniel Alexandersson Falkenberg

48,47

41

116

Glenn Svensson Varbergs MTB

48,55

42

37

Patrik Rang Halmstads Garnison IF

49,00

43

67

Jacob Sjögren LK Tuppgök

49,05

44

141

Roger Runebrant Burseryds IF

49,13

45

39

Jim Neumann Oxford

49,27

46

156

Martin Johansson Falkenbergs OK

49,28

47

5

Emil Johansson Slättelynga Bikers

49,45

48

165

Philip Bendiksen

49,51

49

32

Patrik Gustavsson Tranemo IF skidor

50,00

50

121

Roger Thorén IK Dran

50,03

51

162

Niclas Svensson Family Runners

50,14

52

145

Kim Andersson Burseryds IF

50,16

53

117

Niklas Johansson Skrea

50,25

54

111

Peter Lundberg IK Dran

50,26

55

68

Stefan Ingemarsson IK Dran

50,33

56

164

Arild Bendiksen Essity

50,51

57

115

Thomas Larsson Träslövsläge

50,56

58

2

Tomas Sivertsson Soringklubben

51,01

59

132

Daniel Spetz Varbergs BoIS

51,03

60

160

Stefan Karlsson Burseryds IF

51,18

61

76

Eddy Larsson Halmstad OK

51,20

62

123

Joakim Elmqvist IK Dran

51,27

63

65

Martin Davidsson IK Dran

51,29

64

11

Peter Eriksson IK Dran

51,38

65

130

Henrik Persson OK Nackhe

51,58

66

57

Kaij Rolandsson RUNFBG

52,09

67

33

Jesper Thuresson Halmstad Garnisons IF

52,26

68

84

Patrik Åsälv RUNFBG

52,35

69

55

Jimmy Claesson Tesab if

52,36

70

73

Magnus Persson Kvibille GF

52,50

71

155

Peter Hultman Släryd

53,04

72

127

Jan-Olof Svensson Falkenbergs RR

53,23

73

35

Tom Strandberg Falkenberg

53,25

74

96

Fredrik Lassagård Falkenberg

53,27

75

22

P-A Jacobsson Falkenbergs OK

53,34

76

150

Peter Arvidsson Ljungby

53,38

77

148

Carl Dock Kvibille GF

53,42

78

131

Roger Jönsson Vinbergs Kyrkby

53,46

79

107

Jens Karlsson Falkenbergs Discgolf

53,48

80

66

Mikael Melander Ringsegård, Falkenberg

53,59

81

45

Bozo Lukanovic SF Byggkonsult

54,14

82

139

Stefan Carlsson Krogsered IK

54,24

83

104

Magnus Persson LK Tuppgök

54,28

84

98

Jesper Pehrsson Frölunda supporterklubb

54,30

85

158

Anders Bengtsson Falkenbergs OK

54,32

86

103

Christer Bertilsson Krogsered

54,38

87

72

Jens Andersson Ullared runners

54,45

88

136

Per-Olof Ivarsson Krogsereds IK

54,46

89

100

Johan Andersson Falkenbergs RR

55,00

90

74

Öystein Flaa Vilse if

55,04

91

91

Johan Henningsson FK Friskus Varberg

55,05

92

110

Martin Karlsson IK Dran

55,06

93

92

Peter Lundgren Anderstorps OK

55,12

94

133

Jonas Karlsson Oskarström

55,19

95

41

Bjarne Ljungfalk TESAB IF

55,23

96

94

Henrik Unosson Falkenbergs Plåt

55,38

97

18

Lars Bengtson Unidnet

55,48

98

112

Håkan Winnberg IK Trenne Ullared

55,59

99

140

Markus Johnsson RUNFBG

56,02

100

102

Martin Bjermqvist Falkenberg

56,13

101

3

Ronald Hedström IK Dran

56,15

102

38

Hans Lilja Ullared

56,18

103

129

Fredrik Böregård OK Gläntan

56,34

104

60

Claes Åkerberg Krogsereds IK

56,37

105

147

Johan Alsén Falkenberg

56,49

106

118

Martin Yngvesson Yngvesson Brothers

56,59

107

21

Magnus Svensson Falkenbergs CK

57,08

108

153

Andreas Johansson LK Tuppgök

57,09

109

144

Robert Karlsson Framsprång

57,14

110

159

Mattias Abrahamsson HÅFF

57,16

111

88

Niklas Carlsson Ringsegård

57,17

112

25

Henrik Almqvist Stafsinge

57,22

113

50

Thomas Mossbrant LTM

57,23

114

119

Andreas Yngvesson Yngvesson Brothers

57,24

115

48

Andreas Antonsson IK Dran

57,35

116

138

Peter Jonsson Hopp o Lek

57,47

117

59

Mattias Gustafsson Bua trail runners

57,51

118

86

Patrik Nilsson Ullared

57,57

119

46

Lars Larsson SF Byggkonsult

58,01

120

13

Anders Jarl HLT

58,07

121

120

Patrik Lundgren Falkenberg

59,24

122

56

Fredrik Holm LGM

59,53

123

105

Davis Lundin Team Smultheim

60,00

124

99

Jesper Svensson Falkenbergs RR

60,09

125

113

Tord Johansson Team Hårred

60,40

126

14

Henrik Gunnarsson Vinberg

60,48

127

161

Kjell Harrysson Krogsereds IK

61,13

128

23

Marcus Svensson Falkenberg

61,54

129

149

Ola Klang

62,12

130

80

Sören Ljungek Kvibille GF

62,58

131

109

Mattias Persson Halmstad OK

63,31

132

134

Karl-Magnus Kramsjö Scott Bader Falkenberg

63,33

133

36

Magnus Reinsjö IK Dran

63,41

134

49

Bengt.jm Larsson Falkenberg

63,45

135

51

Martin Jönsson LTM

63,50

136

114

Rasmus Grip SF Byggkonsult

66,23

137

101

Emil Mårtensson Örkelljunga FK

66,25

138

146

Alexander Olsson Framsprång

66,33

139

106

Anders Ljungblad Team Smultheim

68,20

140

62

Tomas Lindh Valinge

71,42

Preliminär resultatlista Dam 10km

Placering

Nummer

Namn

Klubb/ort

Tid

1

266

Marie Arnesson Galler

IK Dran

44,59

2

205

Emy Thorén

IK Dran

45,48

3

247

Jenny Mårtensson

Falkenberg Allstars

46,43

4

218

Anette Harder

LK Tuppgök

47,11

5

282

Lena Trillelv

Fortis

47,22

6

286

Janette Persson

OK Tranan

49,06

7

257

Caroline Olofsson

FK Friskus Varberg

49,15

8

231

Sara Sjögren

LK Tuppgök

49,55

9

251

Malin Larsson

IK Dran

52,19

10

221

Kristina Franzén

OK Nackhe

52,28

11

261

Maja Erlandsson

IK Dran

52,37

12

283

Therese Lundgren

FBG Training Academy

52,49

13

255

Ebba Lundberg

IK Dran

53,00

14

213

Karin Rolofsson

Lubba Varberg

54,02

15

214

Annica Thorén

IK Dran

54,07

16

250

Nina Andersson

IK Dran

54,10

17

237

Kristina Vannerberg

Gårdsfys i Sibbarp

54,52

18

278

Sofie Andersson

Falkenbergspolisens Sportklubb

54,53

19

216

Nina Emilsson

Lubba Varberg

54,59

20

269

Ilona Hallgren

Falkenberg

55,21

21

217

Moa Eriksson

IK Dran

55,22

22

215

Petra Frank

Lubba Varberg

55,31

23

263

Marie Lundgren

Falkenberg

56,05

24

267

Lovisa Wallin

Falkenberg

56,12

25

260

Lena Andersson

IK Dran

56,14

26

253

Ann Willbrink

Fbg Training Academy

56,29

27

222

Malin Grip

SF Byggkonsult

56,38

28

272

Maria Nilsson

Kvibille gf

56,39

29

265

Erika svenungsson

Vilse if

57,18

30

244

Rebecka Franzén

Falkenberg

57,19

31

262

Camilla Lundberg

Halmstad

57,44

32

211

Linda Jonsson

Halmstad

57,50

33

280

Johanna Mickaëlsson

IK Dran

58,12

34

270

Sascha Andersson

Falkenberg

58,43

35

249

Hanna Unosson

FOT

58,54

36

276

Ulrika Johansson

Varbergs GIF

59,32

37

225

Anni Borgman

LK Tuppgök

59,36

38

232

Jenny Arnesson

Varberg

59,40

39

245

Ida Johnsson

RUNFBG

60,05

40

279

Sofia Svensson

LK Tuppgök

60,07

41

281

Ann-Mari Bartholdsson

Grimeton

60,17

42

264

Cia Hjortsberg Vranjancu

IK Dran

60,54

43

206

Alexandra Hoff

Falkenbergs RR

61,04

44

242

Kristina Flaa

Vilse if

61,11

45

201

Helen Lindén

LK Tuppgök

61,44

46

285

Sally Boman

Humlegården

61,47

47

252

Catherine Borg

Falkenberg

62,11

48

284

Ulrika Karlsson

Kungsäters IF

62,28

49

241

Jessica Petersson

Falkenberg

63,04

50

210

Isabella Arvidsson

Varberg

63,18

51

277

Anneli Skyggeson

Gårdsfys i Sibbarp

63,34

52

224

Ulrika Libäck

Falkenberg

63,51

53

268

Anna Jonsson

Krogsereds IK

64,37

54

203

Josefine Magården

Gällsås

64,50

55

235

Lina Svensson

LTM

64,59

56

254

Sofie Sonestam

Falkenberg

65,48

57

271

Eleonor Gunnarsson

Framsprång

66,35

58

259

Emma Hedström

IK Dran

66,36

59

239

Ann-Sofie Nilsson

Falkenberg

67,00

60

248

Ann-Sofi Jönsson

FK Friskus Varberg

67,14

61

273

Maria Holgersson

SF Byggkonsult

67,15

62

258

Marlene Larsson

Mölnlycke

67,20

63

212

My Jönsson

Kvibille

67,24

64

256

Jenny Nilsson

Gjuteriet

67,47

65

275

Pernilla Lexman

Framsprång

68,11

66

230

Berit Andersson

Stafsinge

68,59

67

229

Katarina Karlsson Frisch

69,58

68

274

Ulrika Smedberg

IK Dran

70,54

69

228

Anna Lindh

Valinge

71,41

70

233

Suzanne Svensson

71,45

71

223

Ewa Hansen

SF Byggkonsult

79,09

72

204

Angelica Ivesand

Falkenberg

81,45

2017
Lopp 1 – Åkulla
Lopp 2 – Långsand

 

2016
Etapp 1
Etapp 2
Etapp 3
Etapp 4
Etapp 5
Total
Lagtävling

2015
Etapp 1
Etapp 2
Etapp 3
Etapp 4
Etapp 5
Etapp 6
Total
 Herr
 Dam
Lagtävling

2014
Etapp 1
Etapp 2
Etapp 3
Etapp 4
Etapp 5
Etapp 6
Total